Jak doma lépe dýchat?


0
Categories : Byt a dům

Pokud jste na všechny výše uvedené otázky odpověděli „ano“, na vině může pravděpodobný být to, že nežijete v prostředí, které je z hlediska vzduchu hygienické. To se však lehce řekne, co ale s tím udělat?

prach ve vzduchu

V první řadě je potřebné vyřešit prachovou situaci u Vás doma. Pokud máte všude na nábytku vrstvy prachu, po podlaze se Vám válí chuchvalce a proti světlu vidíte, jak se Vám doma vznáší prach, není to rozhodně nic zdraví prospěšného. Prach se mimo jiné skládá také z odumřelých částeček kůže. A představte si, že tohle všechno Vy pak dýcháte! Pokud nejste alergik, není to zas taková tragédie /nicméně prašným prostředím si na druhou stranu můžete na alergii pěkně zadělat/, ale pokud máte na prach alergii, či na něj Váš organismus silně reaguje, je jen načase s tím něco udělat.

 

A čím že se prachu zbavit? Luxování Vám sice může být užitečné, na druhou stranu ale proudící vzduch z vysavače může roznést prachové částečky všude po bytě /a vy to samozřejmě budete dýchat/, takže tím Vašemu dýchacímu ústrojí úplně nepomůžete. Vhodnější řešení je namočit si papírovou utěrku nebo hadr a všechen prach vytřít ručně – je to sice daleko namáhavější a zdlouhavější práce, nicméně si aspoň takovým způsobem nerozvíříte po bytě prach. Důležité je prach vytřít opravdu všude, neměli byste tak zapomenout ani na vršky skříní a prach na věcech vystavených například ve vitríně.

prostředky na úklid

Další záležitost, která by Vám mohla pomoci ke zdravějšímu dýchání, jsou ionizátory a zvhlčovače vzduchu. Říká se, že elektrické spotřebiče produkují kladné ionty, které mohou způsobit oxidaci, a být tak neprospěšné Vašemu organismu, nicméně ionizátory však produkují ionty záporné, které mohou mít na tělo naopak pozitivní vliv. V dnešní době se prodávají přístroje, které zvládají ionizaci i zvlhčování vzduchu najednou, přičemž mají i další funkce, jako například pohlcování prachu či dokonce provonění prostředí, pokud do přístroje přidáte nějaký Váš oblíbený esenciální olej.

 

Přejeme dýchání zdar!

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.