Jaký zvolit opravdu stylový nábytek na chalupu


0
Categories : PC

Vybavení venkovského domu je zásadní pro plné využití relaxace, kterou okolní příroda je schopná nabídnout.

Výběr správného vybavení a doplňků pro dům obklopený přírodou může být složitější, pokud máte v úmyslu vše sladit do jednoho stylu, který by vám byl blízký a odrážel vaši osobnost.

Zařízení venkovského domu: základ je dřevo

Dřevo je základním materiálem, které dokáže navodit tu správnou atmosféru v krásném a pohodlném domě na venkově, kde si chcete s rodinou odpočinout a zažít příjemné chvíle. Je to materiál vhodný pro každou místnost, od obývacího pokoje po kuchyň. Dobře poslouží i pro venkovní obytné prostory.

Ve venkovském domě můžete uvažovat o obložení stěn dřevem, vytvoření sloupů z tohoto materiálu, a dokonce můžete ponechat k vidění i střešní trámy. Potom přichází na řadu výběr dřevěných stolů a židlí, které mohou zdůraznit rustikální charakter domu. K takovému stylového nábytku na chalupu patří i robustní dřevěné postele, truhly a prostorné skříně.

venkov2

Kouzlo kamene

Staré chalupy mají často kamenné zdi, ať už pouze částečně, nebo jsou dokonce celé z kamene. Interiér příjemným a originálním způsobem doplní použití částí odkrytých kamenných zdí jako součást stylové dekorace, která navodí atmosféru starých časů. Vizuálně nápadné, kamenné zdi jsou ideální pro každou místnost ve venkovském domě. Kámen, stejně jako dřevo, má velký estetický dopad a podtrhuje typický rustikální styl venkovského domu.

Zařizování venkovského domu: kuchyně

Kuchyně je bezesporu základním prvkem, který charakterizuje celé domácí prostředí. Z tohoto důvodu je nutné dát této části domu požadovaný styl, který se poté bude vázat na všechny ostatní místnosti. Pro vybavení typického venkovského domu se můžete rozhodnout pro starožitný, přírodní nebo barevný dřevěný stylový nábytek, doplněný kamennou nebo cihlovou zdí. S trochou citu i do takové kuchyně lze zakomponovat moderní elektrospotřebiče.

venkov3

Zařizování venkovského domu: ložnice

Stejně jako v kuchyni musí být i ložnice sladěná ke stylu domu. I zde je ideální vložení dřevěného nábytku se starožitným, surovým a přírodním vzhledem. Pro vytvoření světlejšího prostředí je lepší zvolit dřevo, které není příliš tmavé a rozjasní pokoj. To vše se podtrhne vhodným výběrem závěsů, koberců, přehozů, dek a polštářů v přírodních barvách.

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.