Kupte si, kupte si firmu


0
Categories : Firmy

Pro to, abyste se rozhodli si pořídit firmu, musíte mít nějaký pádný důvod. Může to být skvělý podnikatelský nápad, může to být potřeba začít podnikat na vlastním, a v neposlední řadě také možnost ztížit práci exekutorům a sobě zajistit trochu pohodlnější život. To když máte nějaký ten exekuční škraloup.

Důvod k zamyšlení

Když už jste rozhodnuti si pořídit společnost s ručením omezeným, řešíte patrně některou z těchto možností. Buď se vydáte cestou vlastního založení své společnosti. V tom případě uděláte nejlépe, pokud se obrátíte na právní kancelář, která se touto problematikou zabývá. Vyhnete se tak možným chybám, které uděláte díky své nezkušenosti s danou problematikou. Může jít o zvolení nevhodného názvu své budoucí společnosti, který může být třeba podobný s názvem společnosti, která již nějakou dobu funguje. Také můžete mít špatný zápis ze zakládající valné hromady, nebo uděláte jiný, procedurálně chybný krok.

Druhou možností je odkoupení společnosti od někoho, kdo již podnikat nechce, s podnikáním končí, a proto se své společnosti zbavuje. Tady se ovšem vystavujete riziku, že spolu se společností, kterou si takto pořídíte, nakoupíte i její kostlivce ve skříni. Po nějaké době se vám začnou hlásit, prodávajícím zamlčeni, věřitelé a začnou se domáhat splácení svých pohledávek. Věřte, že toto riziko je více než vysoké. Se situací nic nezmůžete. Společnost je psaná na vás, jako na společníka a vy se k dané situaci budete muset postavit čelem. Jistě nepříjemné.

Nákup společnosti

Poslední možností je zakoupení společnosti s ručením omezeným, kterou někdo založil pouze za účelem jejího dalšího prodeje. Takovým společnostem se říká ready made společnosti. Prodej ready společností, je naprosto legální a pro kupujícího je naprosto bezpečný. Tyto společnosti nemají žádnou podnikatelskou historii, nejsou na ni navázány žádné závazky či přímo úvěry. V podstatě stačí pár podpisů, složit prodejní cenu a můžete začít podnikat.

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.