Lisabon, město vonící oceánem


0
Categories : Firmy

Co v Lisabonu nevynechat

Zkuste zavítat na kopec, kde se rozkládá hrad sv. Jiří. Před vámi bude nezapomenutelný výhled do kraje. Nadchne vás most 25. dubna, pojmenovaný po dnu, kdy byl svržený diktátor a nastolená demokracie v roce 1974. V nekonečné dálce se vychutnáte Atlantický oceán.

Populární uličky plné lákadel pro turisty, najdete ve čtvrti Alfama, která je nejstarší částí města. Původně maurská čtvrť je jedním z mála míst, které nebylo zničeno ničivým zemětřesením v roce 1755, ani ho nezachvátily požáry a vlna tsunami.

lisbon5

Nejvíce navštěvovanou památkou je klášter svatého Jeronýma, který nechal vystavět Manuel I., aby tak uctil návrat mořeplavce Vasco da Gammy, který byl na objevné expedici v Indii. Celé dějiny země jsou nedílně spoutané s historií zámořských plateb. A Vasco da Gamma má v kostele i hrob.

lisabon6

Lisabonci mají dva symboly své minulosti. Jedním je víra a druhým mořeplavba. Námořní a katolické motivy jsou všude. Na každém kroku narazíte na bohaté sakrální stavby, moderní architekturu se zakomponovanými prvky lodí a rozšířené je zde využití kachlíkových obkladů, což je pozůstatkem maurské kultury. Maurům nebylo dovoleno zobrazovat postavy, tak používali k výzdobám různé ornamenty. Domy i interiéry jsou často takto nazdobené, a kromě estetického hlediska, chrání obklady před vlhkostí.

Piráti

Není to zase tak dávno, co se museli lidé chránit před piráty. A právě jim vděčí město za Belémskou věž, která bděla nad klidným spánkem osazenstva. Belém je krásná čtvrť, kde si určitě dejte košíčky plněné vanilkovým krémem. Před cukrárnou Antiga Confeitaria stojí nekonečné davy lidí ve frontách, aby si na košíčcích pochutnaly.

Oceanárium

Je hlavně pro suchozemce velikým lákadlem. Je to největší oceanárium v Evropě. V obrovské nádrži skotačí rejnoci, žraloci, tuňáci, a mnoho dalších druhů. Celkem je zde osm set živočichů a rostlin sesbíraných na stovkách destinací po celém světě.

Do Lisanonu se dostanete pohodlně za pomocí lisabon letenky. Cesta trvá asi tři a půl hodiny a končí na letišti, které je vzdálené pár kilometrů od města.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.