Mořské řasy pomáhají i zvířatům, jednou z nich je i Kelpa pro psy


0
Categories : Zboží

Zastánci makrobiotiky a Tradiční čínské medicíny již řadu let propagují vlastní zkušenost, která potvrzuje nedostatek http://www.stefajir.cz/%3Fq%3Dnedostatek-vitaminu-c některých minerálních prvků v běžně dostupných potravinách v obchodní síti. Velmi totiž záleží na tom, na jaké půdě se pěstují obiloviny, luštěniny, zelenina i ovoce, a jakým způsobem se půda hnojí. Vyčerpaná zemina pak nemůže poskytnout všechny potřebné živiny, což ovšem spotřebitel v obchodě při nákupu stěží rozpozná.mořská řasa s kamenným oblázkem

Důležitá součást při přípravě pokrmů

Proto se doporučuje při úpravě pokrmů přidávat některé suplementy s vyšším obsahem minerálů, a to buď při vaření, namáčení, nebo při finální úpravě jídla. Nejčastěji to bývá mořská, případně himálajská sůl a také mořské řasy. Ty se mohou přidávat do vody při vaření luštěnin, brambor nebo rýže, mohou být součástí polévek, vývarů, omáček atd. Odborníci na základě chemických rozborů dospěli k názoru, že mořské řasy vykazují až o 20 procent vyšší obsah minerálů, než jaký se nachází v suchozemské zelenině.
Jedním z nejznámějších a také nejvíce prospěšných druhů „mořské zeleniny“ je Kombu, neboli Kelpa. Uplatní se hlavně při vaření luštěnin a obilovin, a to díky vyššímu obsahu kyseliny glutaminové, která urychluje jejich přípravu a zlepšuje stravitelnost.mořská řasa na pobřeží

Nejen pro člověka, ale i pro zvířata

Možná jste již zaslechli, že se prodává i Kelpa pro psy a pro další domácí zvířata. Kelpa je totiž také tzv. zásadotvornou potravinou, která výrazně upravuje pH v organismu včetně ústní dutiny. Každá kyselinotvorná strava vytváří naopak nežádoucí zubní povlak (plak) a přispívá k progresivnímu rozvoji zubního kamene. Budeme-li se takto stravovat delší dobu, návštěva zubaře nás nemine, a dokonce může dojít i k paradentóze, k úbytku kostní tkáně a k trvalé ztrátě chrupu.
Pokud takový osud potká domácí zvířata, má to pro ně tragické důsledky – u člověka to lze řešit zubní protézou, ale u zvířat nikoli, ta by pak nemohla pozřít potravu a byl by to důvod k jejich utracení. Mořskou řasou kombu tak můžeme tomuto stavu předejít a významně prodloužit život mazlíčkům, o které se doma s láskou a trpělivostí staráme.

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.