Nenechte děti strávit prázdniny na počítači


0
Categories : Nezařazené

Dva měsíce jsou dlouhá doba a jen skutečně málo rodičů se během této doby může dětem věnovat naplno. Dovolená, tábory a babičky jistý čas určitě pokryjí, ale zbývá ještě spoustu času, který mají děti jen pro sebe a mohou se tak flákat a nic nedělat. Doby kdy děti během prázdnin trávily všechen volný čas s kamarády venku je, a pryč a novými parťáky na prázdniny a volný čas obecně se staly počítače, mobilní telefony a tablety. Odborníci se shodují, že nějaké to flákání a nic nedělání sice dětem nijak neublíží, ale čas strávený na internetu, sociálních sítích a hraní her by měl být striktně omezen a dětmi dodržován. Obecně se doporučuje, hodina maximálně dvě strávených na internetu denně.
mobil na koleni

Dětem najděte jinou práci a povinnosti

Povolit dětem během prázdnin můžete rozhodně více než ve školním roce i tak by, ale děti měli během prázdnin určitá pravidla mít. Raději ať jsou déle venku a hrají si s kamarády, chodí na koupaliště nebo do kina než, aby seděli doma a trávili svůj zasloužený volný čas na počítači nebo mobilu. Domluvte se s nimi, ve kterou denní dobu by chtěli na počítači být a tento čas každý den dodržujte. Pokud jste dlouho v práci a co děti během dne dělají, se vám těžko kontroluje, zkuste je zaúkolovat doma tak, aby bylo poznat, že se musely věnovat i jiným činnostem a tak snadno poznáte, že vám nelžou. Pošlete je na nákup, nechte je něco málo uklidit, a pokud jsou ve škole slabý v nějakém předmětu, klidně je nechte splnit nějaké jednoduché cvičení do školy. Prostě vymyslete něco, co bude vidět, že skutečně udělat museli. Možná si pak rozmyslí, jestli nebude lepší jen s kamarádem na výlet, jít na koupaliště, něco si přečíst nebo se jít proběhnout ven, tak jako jsme to dělali my, když internet nebyl tak snadno dostupný.
běh dvojčat
Co nejvíce volného času se snažte strávit s nimi a například o víkendu se domluvte, že budete jezdit na výlety, na koupaliště nebo na procházky – v tento čas tak na internetu nebudou moci být vůbec. Je hrozná škoda, že dnešní děti si neumějí vyhrát tak jako my, když jsme byli malí, ale taková je doba a my s tím nenaděláme. Co, ale můžeme udělat, je pokusit se alespoň o to, aby děti prázdniny nestrávili jen na síti, která jim nic nedá. Žádné zážitky, které by si z prázdnin děti měly odnášet.

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.