Přírodní Vánoce


0
Categories : Byt a dům

Mnohým z nás už přestává vonět vosk umělých svíček a začíná chybět purpura či františek na roztopených kamnech v babiččině rodinném domku na venkově. Chybí nám domácí vanilkové rohlíčky, hutná vánočka. Jsme přejedeni lososů a dali bychom si pořádně mastného obalovaného kapra. Bolí nás oči ze stále stejných kýčovitých ozdob na stromeček. Jsme alergičtí na nevkusné předražené adventní věnce. Proč to tedy nezkusit jinak?

Dřevěná vánoční dekorace

Vám, kteří to takhle cítíte, určitě udělá dobře, když si ve svých městských bytech a domech vytvoříte trošku přírody a venkova. Pravda, v radiátorech dříví nikdy praskat nebude a za oknem většinou uvidíte jen další domy, ne les a louky, ale i tak lze leccos změnit. A překvapivě levně! Určitě Vás napadá mnoho způsobů, jak se této vizi přiblížit, ale pro inspiraci uvedeme pár nápadů.

Základem všech přírodních vánočních dekorací je Váš výlet do lesa, kde nasbíráte dostatek materiálu. Šišky, větvičky, šípky, kůru, bukvice…. To vše může být dobrým základem třeba pro adventní svícen, neodmyslitelnou součást každé české domácnosti v období adventu. Stačí si vzít polínko, podélně ho rozštípnout tak, aby plochou částí pevně leželo na podložce, poté k němu přidělat svíčky, mech, šišky a vše, co Vás napadne a líbí se Vám. Vyrobíte si vkusný a přírodní svícen jen za cenu svíček.

Pokud se přeci jen nechcete úplně vzdát lesku městských Vánoc, doporučujeme je s přírodními zkombinovat. Kupříkladu tak, že si vezmete širokou skleněnou vázu, do které střídavě vkládáte šišky a světýlka. Výsledek je kouzelný, světlo prosvěcující šišky působí intimně a příjemně.
Přírodní ozdoby

A konečně co s tou purpurou na kamnech? Jak už jsme se dovtípili, kamna většina nás měšťáků nemá, musíme se tedy spokojit se sporákem. Ale nedivte se, sporák s malou pánvičkou, na které budete směs hřát funguje stejně dobře jako kamna. A neomezujte se jen na purpuru, zkuste na pánvičku rozdrobit třeba trochu levandule nebo šalvěje. Uvidíte, že efekt bude stát také za to.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.