Založení rodiny vs. kariéra


0
Categories : Ženy

Aniž si to uvědomujete, mnoho žen se rozhoduje mezi tím, zda chtějí založit rodinu anebo jít za svým snem a budovat svoji kariéru. Týká se to i vás? Stojíte na rozcestí a nevíte, která cesta je ta správná?  Myslíte si, že lze mít všechno najednou?
Až někoho takového najdete, dejte mi vědět, jaký osvědčený recept na to objevil.
rodina na procházce
 Je logické, že se nelze naplno věnovat „oběma světům“, protože byste to zkrátka časově nezvládaly (den má dvacet čtyři hodin a je potřeba taky někdy spát). Na druhou stranu nic není nemožné. Teoreticky lze mít obojí, ale pouze jen na „částečný úvazek“.  Osobně jsem toho názoru, že by nikdo v tomhle režimu nebyl šťastný. Nevěříte? Ukážu vám to na prostém příkladu:
Představte si, že jste se rozhodly pro obojí. A tak „pendlujete“ mezi prací a rodinou. Jste unavení, vystresovaní, jelikož potřebujete uvařit, vyprat, ale následně máte schůzku s důležitou osobou. Manžel také chodí do práce, dělá osm hodin denně, tudíž nemá na děti také čas. A tak vše děláte napůl, domácnost je nepřehledná, a abyste se necítili provinile, kompenzujete si to u dětí velkým kapesným. Kam tohle povede? Nejen že se vám rozpadne manželství, odcizí se vám i děti, a když opravdu vše budete dělat napůl, přijdete o práci, a co hůř i o zdraví, jak z fyzické, tak i z psychické stránky.  Hrozná představa, že? Člověk si vše uvědomí, až když je pozdě a těžko se to poté napravuje. Jedna možnost mě napadá, jak to vše skloubit dohromady. A to je povolání, které můžete vykonávat doma, ale těch je bohužel málo.
pracující žena v kanceláři
Co si tedy máte vybrat, abyste učinili správné rozhodnutí?
Když se nad tím zamyslíte, uvědomíte si, že neexistuje správná odpověď. Každá žena je jiná. Má jiné vlastnosti, touhy, cíle. Je to jen pouze na vás, co si vyberete. Důležité je, abyste vybíraly srdcem a vše si důkladně promyslely, aby jednou nenastal den, kdy byste potom toho litovaly.

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.