Co je přínosného na skákání na trampolínách


0
Categories : PC

Fyzička – v první řadě si dáte pořádně do těla, zkuste skákat nepřetržitě pět minut, možná, že to ani nezvládnete. Je to velmi náročné a účinné cvičení, tak to s ním zpočátku nepřehánějte.

Orientace v prostoru a obratnost – hopsání na trampolínách zaměstnává nejen fyzické tělo, ale i psychiku. Příznivě působí na procvičování obratnosti a prostorové orientace, což je vhodné nejen pro děti, ale i pro seniory a každého, kdo si chce udržet, jak se říká: „zdravého ducha ve zdravém těle“.

trampolína s ochrannou sítí

Lymfa a imunita – lymfatický a imunitní systém vytváří jednotný celek a jedno bez druhého se rozpadá. Chcete-li podpořit přirozenou imunitu (vrozenou), která nás dokonale chrání před infekcí, musíte se pravidelně pohybovat. Není nutné kvůli tomu zvedat činky nad hlavu, vystačíte s turistikou, cyklistikou, plaváním a třeba i se skákáním na trampolínách, což je pohyb pro podporu lymfatického i imunitního systému naprosto ideální.

Dobrá nálada – pohyb na trampolíně, ať už je v běžné nabídce obchodů, nebo v kategorii Nezařazeno Goodjump, https://www.goodjump.cz/nezazazeno/goodjump je pro pozvednutí nálady dobrý tip. Kdo z vás se pamatuje na socialistické ranní rozcvičky v rozhlase, možná se lehce pousměje, ale mělo to něco do sebe. I vojáci tehdy ráno cvičili, aby se jim lépe v průběhu dne pracovalo, a aby zvládali své služební povinnosti. Trampolína je pro ranní rozcvičení naprosto perfektní volbou, rozproudí krevní oběh, uvolní do krve endorfiny, a ty pak mají na dobrou náladu zásadní vliv.

děti na trampolíně

Nejen nohy, ale i chodidla – že skákání skvěle namáhá svalstvo lýtek, hýždí a stehen, je celkem jasné, ale nesmíme také zapomínat na chodidla. Ta častokrát trpí v nevhodné obuvi na podpatku, s plochou stélkou, nebo příliš tuhou a svírající, což vede k tomu, že se bortí přirozená podélná a příčná klenba. Ploché nohy pak nejsou jen ošklivé, ale i nebezpečné z hlediska špatné funkce vnitřních orgánů a vadného držení těla. Plochá noha byla údajně za socialismu důvodem k odepření vojenské služby a k získání tzv. modré knížky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.