Co skutečně definuje vztah?


0
Categories : Vztahy

V dnešní době je někdy extrémně obtížné definovat, co je mezi dvěma lidmi vlastně za vztah. Je běžné, že muž a žena jsou přátelé. Můžete být s někým kamarád a zároveň s ním udržovat fyzický poměr bez závazků. Takový typ vztahu můžete prožívat i s lidmi, se kterými se nepřátelíte. Dokonce je možné přátelit se se svými bývalými partnery a udržovat s nimi vztah podobný všem formám, které jsme vyjmenovali. Dnešní doba je zkrátka velmi zmatená a můžeme díky těmto možnostem mít někdy pocit, že můžeme mít všechno a zároveň nic.

držící se pár

Jak tedy poznáme, co vlastně zrovna prožíváme, resp. jaký typ vztahu a co od něj očekávat? Jak si svůj vztah s druhou osobou definovat, aniž byste ji vystavili nepříjemným otázkám? Které skutečnosti definují každý vztah? O čem je potřeba se zamyslet ve vztahu k vašemu protějšku?

·         City

Míra citů, které do vztahu vkládáme jednoznačně určuje jeho směr. Ať už jsme zamilovaní, nebo k druhému cítíme upřímné přátelství anebo dokonce máme vztah bez citů, vždy je lepší být v tomto směru k sobě upřímní.
zamilovaný vzkaz

·         Frekvence setkání

Důležité je samozřejmě také to, jak často se vídáte. Přátelství s výhodami, které je založeno na pravidelných setkáních, z nichž některá jsou sexuální povahy a jiná ne, nebo snad dva cizí lidé, kteří se potkají, když se jim zrovna chce druhého vidět? To vše je možné. Pokud však s druhou osobou trávíte hodně času, dokonce se vidíte třeba každý den, můžeme už mluvit o něčem vážnějším.

·         Něco společného

O tomto bodu se nedá moc diskutovat, většinou bývá hodně zásadní. Pokud je mezi vámi nějaký přesah, váš vztah to definuje spíše do roviny partnerství nebo blízkého přátelství. Další rozcestí je samozřejmě v bodech uvedených výše. Pokud však pociťujete, že si rozumíte, máte podobné názory, ale zároveň ne natolik, abyste toho druhého nemohli dále fascinovat, máte vyhráno! Našli jste svou spřízněnou duši.

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.