Dobrá rada se vyplatí


0
Categories : Nezařazené

Člověk nemůže být odborník na všechno a všemu okolo sebe perfektně a dokonale rozumět. A to se týká především financí. Určitě není dobré na penězích tvz. ležet, ale naopak, výhodně je investovat. Málokdo z běžných lidí je však v tomto oboru zběhlý, navíc možností je nepřeberně. Existuje ale několik málo rad, se kterými se do investování může pustit i běžný začátečník a naprostý laik ve zhodnocování peněz.
I když slovo dluhopis ukrývá ne příliš oblíbené „dluh“, nemusíte se této formy zhodnocení nijak obávat. Sáhnout můžete po některém ze státních dluhopisů. Není to žádné riziko, na druhou stranu, výnos nijak ohromující nebude.
přesýpací hodiny
Nejen stát má ale své dluhopisy, narazit můžete i na firemní, zde ovšem nemáte jistotu toho, jak dlouho ten či onen podnik bude „žít“. Výnosy zde mohou být sice vyšší, ale bez rizika se to neobejde.
O podílových fondech už jste určitě něco zaslechli. Stanete se tak vlastníkem menšího počtu akcií a vaší jedinou starostí bude sledovat, kam směřují, tedy jestli jejich hodnota narůstá. Výhodou je, že zmíněné podílové fondy mají několik desítek, ne-li stovek různých typů akcií, čímž se výrazně snižuje riziko. Počítat však musíte s delší dobou uložení peněz, heslo „Kdo si počká, ten se dočká“, je více než výstižné.
Dobrá rada tedy zní, nesázet všechno na jednoho koně a nespoléhat na to, že během několika málo měsíců z vás bude milionář, ono všechno má svůj čas.
papíry k daním
A jakou částku je vlastně dobré dávat stranou, aby z ní byla ještě vyšší? Ideální je, pokud vám to samozřejmě váš rodinný finanční rozpočet dovoluje, něco kolem patnácti procent z měsíční mzdy. Samozřejmě tato částka je jenom doporučená, může se lišit podle toho, zda jste student přivydělávající si na brigádách nebo důchodce, lidé ve středním věku, kteří už mají příjem jen sami pro sebe, si mohou dovolit investovat částku vyšší.
 

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.