Medvědí jeskyně


0
Categories : Nezařazené

Nikde jinde na světě prostě nenajdete takovou krásnou krápníkovou výzdobu jako v Moravském krasu. Něco takového rozhodně stojí za zhlédnutí. Jeskyně totiž ukrývá kosti vyhynulého medvěda, který pochází z doby prehistorické. Matné osvětlení, které je zde nainstalováno, místu dodává tajuplnost. Jeskyně navíc poměrně rozlehlá.
podzimní stromy
A jak se zde vlastně dostat? Je možné dostat se po dálnici přes Slovensko, Maďarsko a Budapešť, kde následně odbočíte na okruhu na Oradeu. Kousek za ní hned narazíte na značenou odbočku přímo k dané jeskyni.
Pokud by vás zajímalo ubytování, místní obyvatelé jej nabízí docela levně. Hned pod areálem se nachází velká louka, která slouží jako tábořiště za nějaký ten poplatek. Ceny jsou dost symbolické. Ráno zde navíc procházejí místní selky, které prodávají domácí buchty, ovoce a jiné pochutiny. Občas se stane, že prodávají i domácí pálenku. Vše je provedeno v prvotřídní kvalitě. Dá se s nimi dokonce smlouvat o ceně, což se mnohdy jistě hodí. Pokud u nich nakoupíte a teprve poté se vypravíte k jeskyni, máte zaručenou ochranu před stánkaři, kteří neúnavně nabízejí všechno možné. Babky u kterých na louce nakoupíte, vše zařídí. Řeknou, že jste jejich a budete mít naprostý klid.
sníh před jeskyní
Co se týká samotné jeskyně, vstupní hala je takový ten betonový komplex, který v člověku vzbuzuje spíše odpor, ale když vstoupíte do jeskyně, dostanete nádech starých časů.
Určitě stojí za to zhlédnout i okolí. Na vesnici se nachází maličké soukromé muzeum, které byste rozhodně měli také navštívit. Nic není konkrétně zaměřeno. Můžete zde najít starobylý nábytek, zajímavé zemědělské stroje nebo kroje apod. Pokud se zde tedy rozhodnete vydat, zkuste to vzít cestou severní. Příroda je velmi rozmanitá, lidé trpěliví a hlavně silnice nově opravené, takže se není potřeba ničeho bát.
cesta lesem
Jestli existuje něco, co je zaručeně velkým lákadlem, pak jsou to výtečné sýry a domácí chléb. Něco takového jen málokde ochutnáte.

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.