Je lepší jet na dovolenou sám, nebo s rodinou?


0
Categories : Dovolená

Dovolenou máme obvykle asociovanou s odpočinkem a oddechem. Mnozí z nás ji jezdí trávit i do zahraničí. To je pochopitelné, neboť u nás nenajdeme skutečně vysoké hory ani moře. Ovšem otázka, kterou se často řeší, je, zda ji trávit sami nebo se svou rodinou. Je pravdou, že obě možnosti mají svá pro a proti. Sociální tlak nás však většinou žene k tomu, že sebou vezmeme i svého partnera či partnerku a děti. Málokdo však dokáže uznat, že tento způsob trávení volného času má i svá proti.

 

moře při západu Slunce

 

Jedním z nich je, že bude nutné koordinovat dovolenou tak, aby ji oba partneři měli ve stejném termínu. A to nemusí být zrovna jednoduché. Pokud se k tomu přidají i školní prázdniny, může se z toho stát i téměř nemožný úkol.

 

Také je potřeba počítat s tím, že každý člen rodiny má trochu jiné preference. To může vést k hádkám ohledně výběru destinace, i když většinou nám záleží především na tom, aby se jelo někam na jih k moři. Pokud však chcete dělat i něco víc, než jen ležet na pláži, může dojít i k ostré výměně názorů.

 

zážitky z dovolené

 

Během dovolené samotné pak budeme v přítomnosti ostatních členů své domácnosti v podstatě neustále. Jen málokdy se totiž stane, že každý z partnerů má jiný program, zvláště když sebou berete i své dítě. Velmi snadno se tedy dostaví ponorková nemoc, která může celou dovolenou značně znepříjemnit.

 

Na druhou stranu je pravdou, že pokud jedete sami, nemáte v podstatě nikoho, s kým byste své zážitky sdíleli. Jistě, máte mnohem větší svobodu, avšak na druhou stranu pokud se vám něco stane, budete spoléhat pouze na neosobní pomoc delegáta, místo abyste měli po ruce někoho, komu skutečně důvěřujete a kdo by měl na starosti jen vás.

 

Nakonec samozřejmě záleží na individuálních preferencích každého člověka. Je však vhodné si předem vše dobře promyslet, neboť jen tak si skutečně odpočinete. A to je základním účelem každé dovolené.

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.