Nejdůležitější jsou zákazníci


0
Categories : Nezařazené


Začít podnikat není zase tak obtížné. Někdy se do podnikání člověk pustí proto, že prostě chce dělat to, co ho baví a protože má rád určitou míru stresu a adrenalinu, někdy člověk začne podnikat tak trochu z nouze, protože se mu nepodařilo najít vhodné zaměstnání.

globální planeta

Co je při podnikání důležité?Samozřejmě živnostenské oprávnění. Ale dále? Pokud řeknete prostory, není tomu tak. Když na to přijde, tak provizorní kancelář si můžete udělat třeba v obývacím pokoji. Samozřejmě pokud chcete provozovat restauraci, tak je to trochu o něčem jiném, ale vždy je řešením raději si pronajmout, než koupit. Alespoň pro začátek.

komunikace na Zemi

Jistě se shodneme v tom, že pro úspěšné podnikání potřebujete především kontakty. Získat síť kontaktů není vůbec snadné. Můžete být naprosto skvělý a poctivý pracant, ale pokud si nedokážete získat klienty, k ničemu Vám to nebude a je velmi pravděpodobné, že Váš konkurent, který Vašim kvalitám nesahá ani po kotníky, bude mnohem úspěšnější, než jste vy. Je to nespravedlivé, ale je to tak.
 

Rozhodně se zaměřte na networking

Rozhodně byste se měli zaměřit na networking.Oč se jedná? Jedná se ozískávání sítě kontaktů prostřednictvím internetu. Rozhodně byste měli vnímat internet jako základ. Sdílejte na sociálních sítích každou informaci. Třeba se o Vaše služby nebudou zajímat Vaši přátelé, ale přátelé přátel už ano. Nikdy nevíte, koho dokážete zaujmout.

specializace seo

Také byste se neměli ostýchat toho sami oslovovat potenciální zákazníky například prostřednictvím e-mailu. Neobávejte se toho, že jste vlezlí. Rozhodně je to diskrétnější způsob než například potenciální zákazníky obtelefonovávat.
Výhodné je také, když si píšete svůj profesní blog, ve kterém informujete zákazníky o tom, co ve své firmě plánujete, jaké jsou nové technologické postupy. Projevíte se jako profesionál, který své práci rozumí a který rád informuje ostatní.

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.