RSS čtečka má stále význam


0
Categories : Nezařazené


RSS kanál je i přes veškeré nové nástroje užitečný pomocník. Můžete díky němu sledovat novinky na vašich oblíbených webech, aniž by vám unikl nový článek. Instalace RSS čtečky je jednoduchá, nejčastěji jde o plugin k internetovému prohlížeči. Pokud si myslíte, že sledování novinek pomocí tohoto nástroje je přežitkem a plnohodnotně jej nahradí Facebook, jste na omylu.
rss ikona
Vývoj RSS kanálu začal již na konci minulého tisíciletí a jeho nejnovější verze nese označení 3.0. V podstatě jde o nástroj, který sleduje nové příspěvky na webech, které poskytují zdroj pomocí RSS kanálu. Většinou je tento zdroj na adrese domena.cz/feed apod. RSS čtečka tyto novinky načítá a informuje o novinkách odběratele. RSS nabízejí nejčastěji zpravodajské servery, které přinášejí několik novinek denně.
Rozdíl oproti zmiňovanému Facebooku je v tom, že RSS čtečka načítá veškeré zdroje. Pokud na Facebooku sledujete nějakou stránku a myslíte si, že vám tato sociální síť předá veškeré novinky do vašeho kanálu vybraných příspěvků, jste na omylu. Facebook vám servíruje nové příspěvky, o kterých předpokládá, že se vám budou nejvíce líbit. Tento filtr je nastaven a upravován podle toho, co na Facebooku nejvíce čtete a kam klikáte. Jestliže chcete sledovat všechny příspěvky vaší oblíbené stránky, musíte to Facebooku přikázat. I tak se vám může stát, že v mnoha příspěvcích zobrazovaných Facebookem vynecháte ten, o který stojíte. Pokud tedy stojíte o všechny příspěvky určitého média, RSS čtečka je ideální řešení, které je uživatelsky příjemné. Další možností sledování všech příspěvků je Google Plus. Tato síť příspěvky nefiltruje, ale i přes všechny její výhody není v Česku tolik oblíbená.
barevné ikony
Webové servery poskytující RSS kanál poznáte podle typické ikony, kterou vidíte na obrázku. Většinou ji najdete v zápatí magazínu. Odběr novinek můžete kdykoliv zrušit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.