Nevěra – zabiják vztahu, nebo rozbuška vášně?


0
Categories : Vztahy

Mnohým lidem, bez ohledu na pohlaví, chybí v dlouhodobém vztahu po čase vzrušení a vášeň, začínají se nudit a občas se jim do hlavy vkrádají myšlenky na nevěru. Někdy tyto myšlenky posílí navíc ještě to, že se v danou chvíli v jejich okolí nachází atraktivní bytost, která o ně projevuje zájem. S nevěrou se někdy setkala údajně minimálně polovina z nás.
 muž a žena, hádka
Traduje se, že je podvádění spojeno s nefunkčním vztahem, že aby nám partner „zahnul“, musí být v našem soužití nespokojený. Je to však obyčejné klišé, k nevěře mohou vést různé důvody a kolikrát ani nemusí souviset s podváděným partnerem.
 
Na nevěře je lákavé nejen to, že co je zakázané, vábí většinou nejvíc, ale také to, že v nás vzbuzuje ty krásné a vzrušující pocity, které jsme měli na začátku vztahu se svým dlouhodobým partnerem a které se po čase vytratily. Je tak těžké odolat tomu, když nám v práci lichotí sympatický kolega nebo nás provokuje přitažlivá kolegyně. Najednou cítíme šimrání v břiše, naše vzrušení stoupá jen když si na tohoto člověka vzpomeneme. Důvodů k podvádění je nespočet, ať už je to nezřízená konzumace alkoholu, pošimrání vlastního ega, touha po nenaplněných sexuálních snech nebo jen pouhá zvědavost. Nespokojenost ve vztahu pak stojí pouze za zlomkem uskutečněných nevěr.
 
Nevěra může mít v některých případech i pozitivní dopad, dokáže vyburcovat v tom druhém žárlivost a zájem, může působit jako rozbuška vášně a dokáže probudit touhu a vzrušení, které bylo na začátku.
 hořící srdce, láska, muž a žena
Na druhou stranu byste si podvádění měli dobře rozmyslet, je potřeba vzít v úvahu, co všechno riskujete a zda vám to za to stojí. Jste připraveni ztratit navždy důvěru své rodiny? Postavit se do situace, že budete vždy rodinou vnímáni jako ti špatní, ti, co zradili? Uvědomte si, že váš vztah už nikdy nebude takový jako dřív a dost možná, pokud nejste dostatečně odolní, budete mít velké výčitky a pocit viny. Myslete na to, že co se stalo, nedá se již odestát!

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.