Novoroční předsevzetí a jak jej dodržet


0
Categories : Zboží

Novoroční předsevzetí jsou často strašákem, a přesto si je nadále dáváme. Proč? S novým rokem chceme být o něco lepší, než v letech předchozích. Chceme zhubnout, přestat kouřit, dodělat si školu, zlepšit známky… To jsou ty nejčastější předsevzetí, která si snad každý z nás někdy dal. Dejte si předsevzetí a dodržte jej!

Hubnutí

kouření

Hubnutí je jedním z nejčastějších plánů do dalšího roku. Často si jej dáváme i opakovaně a potom nás mrzí, že jsme to opět nezvládli, ale stejně to zkusíme znovu. Zkuste to letos opravdu vážně a splňte si sen. Pokud zkoušíte zhubnout opakovaně, pak už to nezkoušejte sami. Nejlepší je domluvit si aspoň jeden trénink s trenérem a nechte si sestavit jídelníček. Zkusit také můžete novou dietu. Třeba cyklickou ektogenní dietu, která je sice náročná avšak výsledky vám určitě přinese.

Kouření

V dnešní době již kouření není zrovna moderní. Restaurace jsou nekuřácké, nesmíme kouřit na zastávkách a celkově je na kouření hodně lidí negativně zaměřeno. Pokud je vaším předsevzetím právě přestat kouřit, pak to chce skončit z ničeho nic. Už si prostě nedat. V dnešní době není problém najít pomoc, nabízí ji i většina nemocnit.

učení

Vzdělání

Doplnění vzdělání či kvalifikace je také častým cílem do nového roku. A ten si můžete začít plnit rychle. Přihlášky na vysoké školy se podávají většinou v únoru, na střední školy taktéž do prvního března. A poté vám již zbývá jen příprava na přijímací zkoušky samotné, které probíhají od dubna až do června a někdy i v létě (nové obory vysokých škol, druhá kola).

dieta

Stejný princip platí i pro zlepšení známek. Neodsouvejte to a pusťte se do toho hned. V lednu je spousta těžkých zkoušek a písemek, které známky a výsledky hodně ovlivní. Takže čím dříve se do učení pustíte, tím větší šance splnit si předsevzetí. Navíc pokud si dokážete ještě zlepšit známky během ledna, bude to jednodušší i na konečné vysvědčení.

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.