Půjčovna dodávek poslouží i pro dovolenou v přírodě na Rakovnicku


0
Categories : Firmy


Koronavirus a krizová opatření nouzového stavu

Jak dlouho se tu budeme potýkat s koronavirem a jak dlouho se tu budou řešit různá opatření v souvislosti s šířením nákazy, záleží samozřejmě na mnoha okolnostech. Logicky si nikdo z nás nepřeje, abychom byli odříznutí od zbytku světa, a aby šla naše ekonomika „ke dnu“, o zásadních rozhodnutích jedná vláda a parlament, či senát, a jakou budou mít zákony a opatření podobu, se také zčásti rozhodne o parlamentních volbách v roce 2021. Podstatné ovšem je přizpůsobit se situaci, kterou neovlivníme přímo my sami, ale je dána kolektivním vědomím celé společnosti. Jedním z omezení, která jsou stále ve hře, je také vycestování za hranice republiky a uzavření ubytovacích zařízení.

Pobyt v přírodě s pronajatou dodávkou

Dovolená k pracovnímu procesu neodmyslitelně patří, a jakou bude mít v dalších letech podobu, nedokážeme nyní stanovit. Výhodu budou mít ovšem ti, co si uvědomí, že nejbezpečněji je vždy tam, kde jsme v kontaktu s přírodou, a kde není „přelidněno“. Bude to zřejmě nahrávat pobytům na vlastní pěst v přírodě, buď v odlehlých a méně známých kempech, nebo s ubytováním v soukromí, jako jsou pronajaté chalupy, nebo pobyt u přátel a známých, anebo dobrodružství s přespáváním v autě a pod stanem, i mimo kempy.

Berounka pod Karlštejnem

Česká republika naštěstí ukrývá mnoho překrásných míst, kam se můžeme vydat, a kde je relativně bezpečno a klid. Jsou to nejčastěji lokality méně zabydlené a „odstrčené“ pozornosti veřejnosti. Jedním z nich je Rakovnicko, okolí říčky Střely a horní tok Berounky, místa jako jsou Rakolusky, Liblín, Kaceřov, Bohy, Kozojedy a Skryje.

hrad Křivoklát

Je to relativně daleko od Prahy i od Plzně, takže tam není tolik chatařů, a už vůbec se tu nesetkáte s žádným průmyslem. Přespávat se tu dá na mnoha místech, jsou tu překrásné výhledy do údolí na řeku, střídající se lesy, remízky a louky, a hlavně je tu velmi podmanivá a okouzlující krajina. S vozidlem z půjčovny dodávek Praha tu můžete prožít kouzelné chvíle, což vám potvrdí každý, kdo to tu dobře zná.

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.