Relaxujte, bavte se bez velkých výdajů


0
Categories : Peníze

            Že nemáte na koníčky peníze, a že je stejně všechno drahé? Ano, pokud máte na mysli pití alkoholu s  přáteli v restauraci anebo paragliding, budete mít pravdu. Je ale spousta možností, jak strávit příjemný volný čas, aniž byste potřebovali peníze, a nebo úplně zdarma.

šeřík u knihy.jpg

            Je Vám smutno na světě a vlastně nevíte, co Vám chybí? Nebo se jen nudíte a nic Vás nebaví? Jděte ven a to doslova. Jděte kamkoliv a co nejdále ujdete, dokud se nevyčerpáte. Naslouchejte svému tělu, samo Vám řekne, kdy je mu dobře a začne produkovat hormony štěstí – endorfiny. Kromě nového koníčka získáte fyzičku a tím pádem i mnohem lepší pohled na svět. Jedinou investicí můžou být pořádné boty.

 

            Rádi ochutnáváte v restauracích gurmánská jídla? Nové trendy v kuchyni můžete vyzkoušet i doma a za mnohem méně peněz. Navíc hledání „toho nejlepšího“, co uvařit, se může opět stát dobrou zábavou. Zkuste kuchařská videa, ale i recepty od babiček. Chcete-li při zábavě ještě ušetřit, můžete svůj kuchařský um využít pro vymyšlení co nejlepšího levného receptu. Nebo studujte divoké byliny. Budete se divit, kolik „býlí“ se dá v přírodě natrhat, a zdarma použít doma pro vaření.

šťastná žena na řece.jpg

            Divili byste se, kolik kultury se dá navštívit zdarma. Funguje to hlavně ve velkých městech, kde si celý rok můžete vybrat z celkem pestrého programu různých pouličních festivalů a jiných akcí. Letos se dá využít i 100. výročí založení republiky, kdy jsou přístupné různé historické památky i třeba výstavy bez vstupného. Na internetu najdete stránky, které se přímo specializují na zábavu „za hubičku“. Co třeba přednášky v knihovně, nebo tamní filmová představení?

 

            Čtěte knihy a půjčujte si je v knihovně. Půjčovné nestojí za řeč a výběr je neskutečně široký  od brakových detektivek až po odborné filozofické „tlustoknihy“. Literatura není jen pro intelektuály, jak to v dnešní internetové době  začíná vypadat, vycházejí i naprosto nenáročné a dobře čtivé tituly, které mohou klidně konkurovat televizním pořadům i zábavě na internetu. Takové posezení s knížkou na zahradě má na psychiku blahodárný účinek.

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.