Odradí nás v budoucnu návštěva kulturních akcí?


0
Categories : Nezařazené

Lákadlem, hlavně ve velkých městech, je velká nabídka kulturních akcí. Celoročně se nám nabízí možnost, navštívit divadla, kina s nejrůznějším repertoárem. Je pravda, že kulturní akce navštěvujeme raději v podzimním a zimním období, ale i léto nám nabízí dostatečné kulturní vyžití. Hlavně pod širým nebem. Sledovat divadelní představení pod širým nebem, je určitě nevšední zážitek.
velké divadlo.jpg
Velmi oblíbené a hojně sledované, jsou každoroční Letní shakespearovské slavnosti, které se pořádají v Praze, Ostravě a Brně.
V Praze jsou slavnosti pořádány v prostorách Královských zahrad na Pražském hradě a jde o mimořádná představení. Od klasických představení jako Hamlet, Romeo a Julie, můžete shlédnout i komedie a jiné divadelní žánry. V divadelních rolích uvidíte především známé herce. Přesto, že ceny vstupenek jsou poměrně finančně nákladné, je vždy téměř vyprodáno a vstupenky je nutné rezervovat dostatečně dopředu. Stejně jako o tato představení, je zájem o muzikály. Jejich obliba stále více stoupá, přestože stále stoupá i cena vstupenek. Pokud chcete navštívit muzikálové představení i s rodinou a rádi byste seděli na místech, kde opravdu dobře uvidíte, může se cena vstupenek pro celou rodinu vyšplhat až na několik tisíc.
křesla v hledišti.jpg
Přesto obliba muzikálů neupadá a přibývá jich, jako hub po dešti.
Mezi další jedinečné a žádané kulturní dění patří návštěva otáčivého hlediště v Českém Krumlově. Otáčivé hlediště v Českém Krumlově patří mezi světové unikáty. Jste-li zastánci klasiky, měli byste zde navštívit Jiráskovu Lucernu nebo Rusalku. I tady se vstupenky pohybují kolem tisíce korun. Představení, ale stojí za zhlédnutí.
Při návštěvách kulturních akcí konaných pod širým nebem, ale musíte počítat s nepřízní počasí. Pokud bude představení zrušeno, vstupné vám bude vráceno.
Z výše uvedeného vyplývá, že zájem o kulturní akce neopadá.

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.