Bazénové hadice pro zapuštěné i nadzemní bazény a solární sprchy


0
Categories : PC

Když se řekne bazénová hadice, znamená to široký pojem. Vyrábí se jich značné množství a v zásadě bychom je mohli rozdělit do několika základních druhů podle způsobu využití. Materiál odolává UV záření a tyto systémy lze zapojit do různých soustav pomocí rozbočovačů, spojek, trnů, a dalšího příslušenství.

bazén

Solární hadice
Tyto výrobky jsou určeny pro připojení bazénu se solárním topným tělesem, nebo k připojení solárních sprch. Vyrábí se většinou v černém provedení, a to naprosto záměrně, neboť právě černá barva pohlcuje nejvíce slunečního záření a funguje jako dobrý tepelný vodič. (Pochopitelně i samotná hadice může být akumulátorem tepla a zdrojem velmi teplé vody.) Voda v hadici by měla alespoň minimálně cirkulovat, jinak může dojít k popraskání materiálu, na což se pochopitelně nevztahuje reklamace.

Hadice k filtraci a bazénovému vysavači
Standardní barva bývá modrá, vyrábí se o vnitřních průměrech 32 a 38 mm a maximální délka dosahuje zhruba 50 metrů. Materiál je odolný vůči UV záření. Tyto výrobky slouží speciálně pro připojení filtračních zařízení, trysek, a hladinových sběračů nečistot, tzv. skimmerů.

Instalační hadice
Barevná rozlišení hadic pro využití v zahradních bazénech mají svůj význam. Bílá barva je typická pro tzv. instalační rozvodné systémy, které rozvádí vodu především u bazénů nadzemních. Nejsou konstruovány pro rozvody vody pod úrovní země, můžete je však využít pro hladinový nebo podvodní sběrač nečistot – např. robotický vysavač. Průměry těchto hadic jsou shodné, jako u modrých filtračních hadic.

bazének

Příslušenství a doplňky
Z příslušenství k hadicím lze zakoupit různé plastové spojky, rozbočky, spony, nebo trny se závitem. Na trhu je také dostatek obloukových spojek, přechodek, redukcí, dvojniplů, mufen, a speciálních lepidel. Ke spojování a utěsnění hadic slouží také těsnící a teflonové pásky a vlákna, ty se používají pro zabezpečení závitů trnů, spojek a přechodek.

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.