Skvělé tipy nejenom na letní dovolenou


0
Categories : Zboží


Už se nemůže dočkat zaslouženého volna v podobě letní dovolené. Není se čemu divit, pokud ale nechcete nic podcenit, předčtěte si tipy, kterými je dobré se řídit, aby dovolená vyšla na jedničku.

  • Správný čas na cestu

Stejně jako nepřetržitý déšť mohou letní dovolenou zkazit i úporná vedra. Znáte to, v takových dnech člověk nemá vůbec na nic náladu, trávení na sluníčku je recept na úpal a u vody je to hlava na hlavě. Pokud jste ještě letní dovolenou letos nestihli, je ideální čas. Právě v září nebo začátkem října, mimo sezónu je nejlepší čas vyrazit k moři nebo třeba jenom na dovolenou po Čechách. Třeba taková Morava má jistě své kouzlo a zamiluje si jí každý.

vinná réva

Mikulov ubytování je pak skvělou volbou pro milovníky rozhlehlých vinných lánů a samozřejmě kvalitního vína. Pokud chcete strávit dovolenou přeci jenom u moře, rozhodně se nebojte. Bude krásně vyhřáté a hlavně na pláži bude prostor i k nadechnutí. I v tomto případě, nezapomínejte na ochranu proti UV záření a hlavně pravidelný pitný režim.

  • Vyzkoušejte místní speciality

místní specialita

Od osvědčené klasiky v podobě lunchmeatu a řízku s chlebem už se naštěstí upouští, ale i dnes se najdou výjimky, které celou dovolenou stráví pojídáním konzerv a zásob z domova. Dovolená není jenom o moři, ale i o místní kultuře a jídlu. Vyzkoušejte místní speciality, které hlavně u přímořských států stojí za to. Plody moře, čerstvé ryby a zelenina, citrusy, domácí těstoviny nebo voňavé bylinky, zkrátka kuchyně, která je té české na míle vzdálená. Pokud ale přeci jenom nechcete utrácet v místních restauracích, zamluvte si apartmán s kuchyní a jídlo kupte až na místě. Přeci jenom se jedná o dlouhou cestu a tu by nemuselo jídlo přežít.

  • Cestování bez zbytečného stresu

Cestování, obzvláště do zahraničí je jeden velký stres. Pokud tedy cestujete jakýmkoliv dopravním prostředkem (zejména letadlem), nechte si dostatek času a vyrazte z domova s předstihem.

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.