Strouhaný kokos se doma vždy hodí


0
Categories : Zboží

Jak jste na tom s imunitou

Když vkročíte do supermarketu, každého ihned osloví lákavé obaly mnoha druhů výrobků, většinou cukrovinek. Výrobci sází hlavně na vnější vzhled a doufají, že zabere právě obal, ačkoli třeba to, co je uvnitř, nemusí zdaleka odpovídat nádherně vymalované obálce. Tento jev byl znám hlavně za socialismu, kdy byl zájem o tuzexové zboží, které se prodávalo hlavně díky lákavému obalu, přitom některé naše výrobky byly na kvalitativně shodné úrovni s těmi západoevropskými.

kokosový ořech

Vraťme se však k oné původní myšlence, a sice průmyslovým cukrovinkám versus skutečným přírodním zdrojům v původní podobě, a to mnohdy i v obyčejném uzavíratelném polyetylenovém sáčku. Patří sem mimo jiné i strouhaný kokos https://www.nakliceno.cz/kokos-strouhany/. Ten je našemu zdraví mnohem více přínosný, než kokosové kuličky, tyčinky s čokoládovou polevou, dortíky a zákusky z cukráren, bonboniéry, vánoční cukroví a další dobroty, kde je kokos zastoupen v hojné míře.

kokosová palma

Pokud vám skutečně záleží na posílení imunity, měli byste kokos zařadit mezi své oblíbené pokrmy, navíc je velmi chutný a málokdo se musí do jeho ochutnávky nutit. Nevyvolává alergie a všechny jeho složky jsou dobře stravitelné. Přispívá nám hlavně díky antioxidantům a vitamínům, polysacharidům a velmi zdravému tuku. Kokos obsahuje i hodně vlákniny, která prospívá trávení, tím pádem je strouhaný kokos díky nízkému glykemickému indexu vhodný i pro diabetiky.

Kokosový tuk neškodí – naopak je velmi prospěšný

Je to sice nasycený tuk, ale dle laboratorních podmínek jej nelze srovnávat např. s máslem nebo sádlem. V organismu se metabolizuje v játrech na energii, a to zcela odlišným procesem, než je tomu u běžných nasycených, hlavně živočišných tuků. Můžete být tedy bez obav, a pokud přece jen obavy máte, ty by měly být relevantní u kokosových cukrovinek, kde je především mnoho rafinovaného cukru a ten zdraví prospěšný rozhodně není.

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.