Za co zbytečně utrácíme


0
Categories : Peníze

Spěch, stres a nedostatek času je fenoménem dnešní doby, který se dokáže podepsat nejen na našem zdraví, ale i na naší peněžence. Ve svém nabitém programu a celkovém vyčerpání je mnohdy obtížné postarat se o teplý víkendový oběd, dojít do obchodu na větší nákup, či pro novou mikinu, jelikož ta stará se nám pomalu děraví.

Tento problém má ovšem jen polovina lidí. Ta druhá má energie dostatek, ale přesto se jí nedaří peníze ušetřit, a to i přes veškerou snahu, kterou má. Snaží se dělat věci jinak než první skupina, ale moc to nepomáhá. Co vlastně děláme špatně?
Výhodné nabídky

Pokud se cítíme vyčerpaní, je obtížné donutit se o víkendu či přes týden navařit doma, udělat si po těžkém dni teplou večeři, či zajít na nákup, ať máme doma alespoň pečivo. Existují ovšem firmy, které nám chtějí dopřát pohodlí a navaří, či nakoupí za nás, ať už přes pracovní den, či v našem volnu. Nejedná se pouze o internetové nákupy, ale také o rychlé občerstvení, které je hojně využíváno, či různé restaurace do kterých si zajdeme s přáteli či s kolegy během pracovní pauzy. Je to sice rychlé a pohodlné, ale finančně náročnější, byť si to odmítáme přiznat.

Dalším ohrožením může být i klasický nákup v kamenných obchodech a to díky chytrým marketingovým tahům obchodníků, kteří nám do cesty staví zlevněné produkty, které nepotřebujeme, a ani jsme nechtěli koupit, ale když už jsou ve slevě, tak nám mohou strašit doma, ono se to třeba využije. Myšlenka jeto sice dobrá, ale povětšinou nevyužijeme a peníze, které jsme za to dali, letí do koše.
Prázdná peněženka

V takových chvílích nám zkrátka chybí potřebná rozvaha a nadhled. Tento problém se ovšem netýká pouze jídla, ale veškerých nákupů a věcí, které bychom si dokázali odpustit a zaškatulkovat jako nepotřebné. A přitom by stačilo tak málo, abychom zbytečně neutráceli, a tím je nejdříve se pořádně zamyslet, zda je to opravdu tak výhodné či nezbytné.

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.