Legrace z šuplíku


0
Categories : Zboží

Sejdete se s rodinou nebo přáteli. Puštěná televize pro tyhle sešlosti není zrovna ideální kulisou, tušíte. Proto jste připraveni. Vytáhnete barevnou krabici s figurkami a kostkami a můžete začít!

Jejich popularita neslábne, ba naopak. Není totiž nad živou interakci, nad to, zažít s blízkými srandu společně. Stolní společenské hry poskytují už řadu let přesně to. Ve své podstatě jsou jakýmsi protipólem počítačového monitoru a komunikace prostřednictvím internetové sítě. Jde prostě o druh zábavy, kdy se svými blízkými musíte sedět fyzicky v jedné místnosti.

stolní hra

Kolik her existuje?

Současný trh jich obsahuje nepřeberné množství. A vznikají nové a nové. Navíc nejde jen o zábavu, velice přínosným bonusem je u řady z nich i vzdělávání. Už Jan Amos Komenský propagoval výuku formou hry, proč ho tedy nevzít za slovo?

Nicméně rozkládací hrací pole, které ozdobí váš kuchyňský stůl či stolek konferenční, nemusí být nutně jen o znalostech. Chcete-li se strategii a přemýšlení vyhnout, určitě si na své přijdete také. Lze totiž pořídit až stovky rozličných zábavných her pro všechny věkové skupiny.

stolní hra detail

Jakou vybrat?

Mezi kritéria ovlivňující výběr patří délka, věk, forma, počet účastníků či samotné téma. Dle zaměření pak může jít o kratochvíli třeba postřehovou, slovní, zmiňovanou vzdělávací či jinou. Tématy jsou například filmy, historie, geografie, sport a mnoho dalších. Neméně důležitým faktorem pro výběr je také grafické ztvárnění, to by mělo být nejen oku příjemné, ale hlavně přehledné.

Spousta výrobců počítá s tím, že si své hrací desky budete vozit na místa odpočinku, na dovolené. Proto myslí na jejich skladnost, koupit tak můžete cestovatelské edice. Dokonce existují hry pro páry, které chtějí okořenit svůj intimní partnerský život. Políčka z hracích polí tedy klidně můžou doplňovat zachraňování vztahů. Stačí vybrat tu správnou krabici a začít zachraňovat!

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.