Nejoblíbenější památky Francie


0
Categories : Kultura

Posuneme se na sever země s rozlohou 544 000 kilometrů čtverečních a podíváme se na památky či města, které stojí za to navštívit.
Eiffelova věž
V Paříži poté najdeme nejvíce atrakcí právě jako Eiffelovu věž. Jedná se o ocelovou pařížskou dominantu, která vznikla u příležitosti výročí velké francouzské revoluce. Nabízí se zde neopakovatelný výhled na bližší město a romantické místo pro páry.
Eiffelova věž za řekou
Vítězný oblouk v Paříži
Postaven slavným Napoleonem Bonaparte na paměť vítězství v bitvě u Slavkova. Uvnitř stavby se nachází muzeum a na střeše oblouku je vyhlídka. Každým rokem zde projíždí závodníci z Tour de France.
Louvre
Nejnavštěvovanější muzeum umění světa – Louvre – sídlí v palácovém komplexu Palais du Louvre. Louvre se také označuje jako tehdejší královský palác u řeky Seiny.
Versailles
Jedná se o město v západní části Francie, ale i o stejnojmenný zámek s parkem. Stavba je zapsána do seznamu UNESCO. Nachází se zde Zrcadlový sál, který je nejprostornější místností zámku. Jedná se o symbol francouzské monarchie.
Muzeum Orsay
Muzeum, které se nachází v Paříži u řeky Seiny se specializuje na evropské umění mezi lety 1848-1914. Původní budova sloužila jako nádraží. V dnešní podobě můžeme v muzeu najít sbírku impresionistů jako byl Vincent van Gogh. Avšak nejedná se jen o malířství, ale i sochařství, dekorativní umění, architekturu či fotografie.
Jardin du Luxembourg
Též nacházející se u řeky Seiny, Jardin du Luxembourg je veřejný park v Paříži. Je parkem Lucemburského paláce, který je od roku 1825 rezidencí předsedy Francouzského senátu. Dříve bylo toto honosné sídlo ve vlastnictví Lucemburků.
Versailles se zahradou
Chrám matky boží neboli Katedrála Notre-Dame
Gotická katedrála je považována za jednu z nejkrásnějších staveb francouzské architektury. Znát ji můžeme z díla Victora Huga – Chrám Matky Boží v Paříži. Průčelí je zdobeno sochami a byly použity opěrné oblouky. Nachází se zde i známé zvony, největší Emmanuel s hmotností 13 tun. Avšak nastal požár, při kterém se mnohý interiér musel zrekonstruovat včetně varhan.
Panthéon
Historický objekt připomínající podobný z Říma, je dominantou města na kopci svaté Jenovéfy. Panthéon vlastní podzemní kryptu, kde jsou uložena těla Victora Huga či Jacquese Rousseaua.
A ve Francii existuje ještě víc památek a historických měst, avšak všechny nejdou zmínit v jednom článku. Proto doufám, že jsem zmínila ty, které si napíšete na váš seznam při cestě do Francie.

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.