Jak se počítá pro fotovoltaické panely cena?


0
Categories : PC

Není pochyb o tom, že se každý z nás snaží ušetřit co nejvíc peněz. Pokud tedy něco kupujeme, obvykle se snažíme danou věc sehnat co nejlevněji. A pokud ji můžeme zkombinovat i s jiným způsobem šetření, pak to považujeme ze skutečně výhodnou koupi.

Typickým příkladem mohou být solární panely. Ty si pořizujeme obvykle proto, abychom snížili účty za elektřinu. Přeci jen, zde není potřeba žádné palivo. Stačí je připevnit na střechu nebo jiné slunné místo a pak už si jen užívat elektřiny zadarmo.

fotovoltaika1

Ovšem nejprve je potřeba je koupit. A mnoho lidí zajímá, zda je za fotovoltaické panely cena, kterou prodejci požadují, skutečně oprávněná. Obvykle se také snaží najít ty nejlevnější. Je totiž fakt, že různí prodejci za ně požadují různé ceny. Navíc existuje i široká škála modelů, kdy každý stojí jinou částku.

V první řadě e zde potřeba se zeptat, co tuto cenu vlastně tvoří. V první řadě je to materiál potřebný k výrobě. K tomu je potřeba připočítat i cenu jeho těžby a dopravy na místo výroby. Zde pak samozřejmě záleží na velikosti, protože na menší panel, který pohodlně dáme na střechu, je potřeba méně materiálu než na ten velký, který najdeme v polích.

Dále je to pak výroba samotná. Zde je nutné spočítat i cenu potřebných nástrojů a jejich amortizaci, i když tato částka se rozmělní v mnoha výrobcích. Stejně tak je tomu i se mzdou zaměstnanců.

penize7

Zapomenout nemůžeme ani na dopravu hotových panelů na prodejnu. Samozřejmě i zde se částka rozmělní, neboť se nepřeváží jen jeden panel naráz. I tak je zde potřeba přičíst potřebné pohonné hmoty a amortizaci vozidla.

No a v neposlední řadě je to zisk, a na všech úrovních – jak zisk dodavatele materiálu, tak zisk výrobce a konečně i prodejce. Koneckonců, právě proto to dělají. A to vše samozřejmě zaplatí konečný zákazník. Přeci jen, právě pro něj je to vše vyrobeno, ne?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

© Sedmvlku.cz - Všechna práva vyhrazena.